- Loyal
- 7215 ADB
7215 ADB Bearing | Loyal
| 7215 ADB interchange ISO 7215 ADB | |
| 7215 ADB cross reference ISO 7215 ADB | |
| 7215 ADB Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7215 ADB |
| D | 130 mm |
| d | 75 mm |
| a | 84,2 mm |
| B1 | 50 mm |
| Size (mm) | 75x130x50 |
| Width (mm) | 50 |
| Bearing number | 7215 ADB |
| Angle (α) | 25 ° |
| Bore Diameter (mm) | 75 |
| Outer Diameter (mm) | 130 |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



7215 ADB PDF download