- Loyal
- 6216
6216 Bearing | Loyal
| 6216 interchange Fersa 6216 | |
| 6216 cross reference Fersa 6216 | |
| 6216 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6216 |
| D | 140 mm |
| d | 80 mm |
| B | 26 mm |
| Size (mm) | 80x140x26 |
| Width (mm) | 26 |
| Bearing number | 6216 |
| Bore Diameter (mm) | 80 |
| Outer Diameter (mm) | 140 |
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16



6216 PDF download