- Loyal
- NJ210FM/C3
NJ210FM/C3 Bearing | Loyal
| NJ210FM/C3 interchange Fersa NJ210FM/C3 | |
| NJ210FM/C3 cross reference Fersa NJ210FM/C3 | |
| NJ210FM/C3 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NJ210FM/C3 |
| D | 90 mm |
| d | 50 mm |
| B | 20 mm |
| Size (mm) | 50x90x20 |
| Width (mm) | 20 |
| Bearing number | NJ210FM/C3 |
| Bore Diameter (mm) | 50 |
| Outer Diameter (mm) | 90 |
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



NJ210FM/C3 PDF download