- Loyal
- F-580801
F-580801 Bearing | Loyal
| F-580801 interchange INA F-580801 | |
| F-580801 cross reference INA F-580801 | |
| F-580801 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | F-580801 |
| D | 40 mm |
| d | 24 mm |
| B | 8 mm |
| C | 8 mm |
| Size (mm) | 24x40x8 |
| Width (mm) | 8 |
| Bearing number | F-580801 |
| Bore Diameter (mm) | 24 |
| Outer Diameter (mm) | 40 |
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2



F-580801 PDF download