- Loyal
- F-568725
F-568725 Bearing | Loyal
| F-568725 interchange KBC F-568725 | |
| F-568725 cross reference KBC F-568725 | |
| F-568725 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | F-568725 |
| D | 70 mm |
| d | 25 mm |
| B | 16 mm |
| Size (mm) | 25x70x16 |
| Width (mm) | 16 |
| Bearing number | F-568725 |
| Bore Diameter (mm) | 25 |
| Outer Diameter (mm) | 70 |
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8



F-568725 PDF download