- Loyal
- F-237541.02
F-237541.02 Bearing | Loyal
| F-237541.02 interchange INA F-237541.02 | |
| F-237541.02 cross reference INA F-237541.02 | |
| F-237541.02 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | F-237541.02 |
| D | 76,2 mm |
| d | 36,513 mm |
| T | 29,37 mm |
| Size (mm) | 36.513x76.2x29.37 |
| Width (mm) | 29,37 |
| Bearing number | F-237541.02 |
| Bore Diameter (mm) | 36,513 |
| Outer Diameter (mm) | 76,2 |
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16



F-237541.02 PDF download