- Loyal
- F-123391.1
F-123391.1 Bearing | Loyal
| F-123391.1 interchange INA F-123391.1 | |
| F-123391.1 cross reference INA F-123391.1 | |
| F-123391.1 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | F-123391.1 |
| D | 58 mm |
| d | 30 mm |
| B | 20 mm |
| C | 20 mm |
| Size (mm) | 30x58x20 |
| Width (mm) | 20 |
| Bearing number | F-123391.1 |
| Bore Diameter (mm) | 30 |
| Outer Diameter (mm) | 58 |
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16



F-123391.1 PDF download