- Loyal
- TR 386516 GHL4
TR 386516 GHL4 Bearing | Loyal
| TR 386516 GHL4 interchange KBC TR 386516 GHL4 | |
| TR 386516 GHL4 cross reference KBC TR 386516 GHL4 | |
| TR 386516 GHL4 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | TR 386516 GHL4 |
| D | 65,088 mm |
| d | 38,1 mm |
| T | 16,5 mm |
| Size (mm) | 38.1x65.088x16.5 |
| Width (mm) | 16,5 |
| Bearing number | TR 386516 GHL4 |
| Bore Diameter (mm) | 38,1 |
| Outer Diameter (mm) | 65,088 |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16



TR 386516 GHL4 PDF download