- Loyal
- 6215
6215 Bearing | Loyal
| 6215 interchange NTN-SNR 6215 | |
| 6215 cross reference NTN-SNR 6215 | |
| 6215 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6215 |
| D | 130,000 mm |
| d | 75,000 mm |
| B | 25,000 mm |
| C | 25,000 mm |
| Size (mm) | 75x130x25 |
| Width (mm) | 25,000 |
| Bearing number | 6215 |
| Bore Diameter (mm) | 75,000 |
| Outer Diameter (mm) | 130,000 |
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2



6215 PDF download