- Loyal
- 6215
6215 Bearing | Loyal
| 6215 interchange Fersa 6215 | |
| 6215 cross reference Fersa 6215 | |
| 6215 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6215 |
| D | 130 mm |
| d | 75 mm |
| B | 25 mm |
| Size (mm) | 75x130x25 |
| Width (mm) | 25 |
| Bearing number | 6215 |
| Bore Diameter (mm) | 75 |
| Outer Diameter (mm) | 130 |
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16



6215 PDF download