- Loyal
- 6214ZZ
6214ZZ Bearing | Loyal
| 6214ZZ interchange NTN-SNR 6214ZZ | |
| 6214ZZ cross reference NTN-SNR 6214ZZ | |
| 6214ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6214ZZ |
| D | 125,000 mm |
| d | 70,000 mm |
| B | 24,000 mm |
| C | 24,000 mm |
| Size (mm) | 70x125x24 |
| Width (mm) | 24,000 |
| Bearing number | 6214ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 70,000 |
| Outer Diameter (mm) | 125,000 |
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16



6214ZZ PDF download