- Loyal
- 7314-B
7314-B Bearing | Loyal
| 7314-B interchange SIGMA 7314-B | |
| 7314-B cross reference SIGMA 7314-B | |
| 7314-B Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7314-B |
| D | 150 mm |
| d | 70 mm |
| B | 35 mm |
| C | 35 mm |
| Size (mm) | 70x150x35 |
| Width (mm) | 35 |
| Bearing number | 7314-B |
| Bore Diameter (mm) | 70 |
| Outer Diameter (mm) | 150 |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2



7314-B PDF download