- Loyal
- 555S/552A
555S/552A Bearing | Loyal
| 555S/552A interchange Fersa 555S/552A | |
| 555S/552A cross reference Fersa 555S/552A | |
| 555S/552A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 555S/552A |
| D | 123,825 mm |
| d | 57,15 mm |
| Size (mm) | 57.15x123.825x38.1 |
| Width (mm) | 38,1 |
| Bearing number | 555S/552A |
| Bore Diameter (mm) | 57,15 |
| Outer Diameter (mm) | 123,825 |
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8



555S/552A PDF download