- Loyal
- 45285A/45220
45285A/45220 Bearing | Loyal
| 45285A/45220 interchange Fersa 45285A/45220 | |
| 45285A/45220 cross reference Fersa 45285A/45220 | |
| 45285A/45220 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 45285A/45220 |
| D | 104,775 mm |
| d | 50,8 mm |
| Size (mm) | 50.8x104.775x30.162 |
| Width (mm) | 30,162 |
| Bearing number | 45285A/45220 |
| Bore Diameter (mm) | 50,8 |
| Outer Diameter (mm) | 104,775 |
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000



45285A/45220 PDF download