- Loyal
- 6213Z
6213Z Bearing | Loyal
| 6213Z interchange NTN-SNR 6213Z | |
| 6213Z cross reference NTN-SNR 6213Z | |
| 6213Z Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6213Z |
| D | 120,000 mm |
| d | 65,000 mm |
| B | 23,000 mm |
| C | 23,000 mm |
| Size (mm) | 65x120x23 |
| Width (mm) | 23,000 |
| Bearing number | 6213Z |
| Bore Diameter (mm) | 65,000 |
| Outer Diameter (mm) | 120,000 |
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16



6213Z PDF download