- Loyal
- 559/552A
559/552A Bearing | Loyal
| 559/552A interchange Fersa 559/552A | |
| 559/552A cross reference Fersa 559/552A | |
| 559/552A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 559/552A |
| D | 123,825 mm |
| d | 63,5 mm |
| Size (mm) | 63.5x123.825x38.1 |
| Width (mm) | 38,1 |
| Bearing number | 559/552A |
| Bore Diameter (mm) | 63,5 |
| Outer Diameter (mm) | 123,825 |
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000



559/552A PDF download