- Loyal
- F16189
F16189 Bearing | Loyal
| F16189 interchange Fersa F16189 | |
| F16189 cross reference Fersa F16189 | |
| F16189 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | F16189 |
| D | 57 mm |
| d | 40 mm |
| B | 24 mm |
| Size (mm) | 40x57x24 |
| Width (mm) | 24 |
| Bearing number | F16189 |
| Bore Diameter (mm) | 40 |
| Outer Diameter (mm) | 57 |
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16



F16189 PDF download