- Loyal
- F16104
F16104 Bearing | Loyal
| F16104 interchange Fersa F16104 | |
| F16104 cross reference Fersa F16104 | |
| F16104 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | F16104 |
| D | 62 mm |
| d | 30 mm |
| B | 27 mm |
| Size (mm) | 30x62x27 |
| Width (mm) | 27 |
| Bearing number | F16104 |
| Bore Diameter (mm) | 30 |
| Outer Diameter (mm) | 62 |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8



F16104 PDF download