- Loyal
- F16099
F16099 Bearing | Loyal
| F16099 interchange Fersa F16099 | |
| F16099 cross reference Fersa F16099 | |
| F16099 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | F16099 |
| D | 50 mm |
| d | 35 mm |
| B | 20 mm |
| Size (mm) | 35x50x20 |
| Width (mm) | 20 |
| Bearing number | F16099 |
| Bore Diameter (mm) | 35 |
| Outer Diameter (mm) | 50 |
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4



F16099 PDF download