- Loyal
- F16098
F16098 Bearing | Loyal
| F16098 interchange Fersa F16098 | |
| F16098 cross reference Fersa F16098 | |
| F16098 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | F16098 |
| D | 55 mm |
| d | 30 mm |
| B | 23 mm |
| Size (mm) | 30x55x23 |
| Width (mm) | 23 |
| Bearing number | F16098 |
| Bore Diameter (mm) | 30 |
| Outer Diameter (mm) | 55 |
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16



F16098 PDF download