- Loyal
- KZK 22x29x15
KZK 22x29x15 Bearing | Loyal
| KZK 22x29x15 interchange NBS KZK 22x29x15 | |
| KZK 22x29x15 cross reference NBS KZK 22x29x15 | |
| KZK 22x29x15 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KZK 22x29x15 |
| Fw | 22 mm |
| Ew | 29 mm |
| Bc | 15 mm |
| Weight | 0,0152 Kg |
| Bearing number | KZK 22x29x15 |
| Bore Diameter (mm) | 22 |
| Outer Diameter (mm) | 29 |
| Basic dynamic load rating (C) | 17,8 kN |
| Basic static load rating (C0) | 21,8 kN |
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16



KZK 22x29x15 PDF download