- Loyal
- KZK 22x28x16
KZK 22x28x16 Bearing | Loyal
| KZK 22x28x16 interchange INA KZK 22x28x16 | |
| KZK 22x28x16 cross reference INA KZK 22x28x16 | |
| KZK 22x28x16 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KZK 22x28x16 |
| Fw | 22 mm |
| Ew | 28 mm |
| Bc | 16 mm |
| Weight | 18 Kg |
| Bearing number | KZK 22x28x16 |
| Bore Diameter (mm) | 22 |
| Outer Diameter (mm) | 28 |
| Basic dynamic load rating (C) | 15600 kN |
| Basic static load rating (C0) | 20200 kN |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000



KZK 22x28x16 PDF download