- Loyal
- F18047
F18047 Bearing | Loyal
| F18047 interchange Fersa F18047 | |
| F18047 cross reference Fersa F18047 | |
| F18047 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | F18047 |
| D | 75 mm |
| d | 30 mm |
| B | 21 mm |
| Size (mm) | 30x75x21 |
| Width (mm) | 21 |
| Bearing number | F18047 |
| Bore Diameter (mm) | 30 |
| Outer Diameter (mm) | 75 |
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2



F18047 PDF download