- Loyal
- F18041
F18041 Bearing | Loyal
| F18041 interchange Fersa F18041 | |
| F18041 cross reference Fersa F18041 | |
| F18041 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | F18041 |
| D | 90 mm |
| d | 50 mm |
| B | 20 mm |
| Size (mm) | 50x90x20 |
| Width (mm) | 20 |
| Bearing number | F18041 |
| Bore Diameter (mm) | 50 |
| Outer Diameter (mm) | 90 |
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000



F18041 PDF download