- Loyal
- F18037
F18037 Bearing | Loyal
| F18037 interchange Fersa F18037 | |
| F18037 cross reference Fersa F18037 | |
| F18037 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | F18037 |
| D | 160 mm |
| d | 85 mm |
| B | 33 mm |
| Size (mm) | 85x160x33 |
| Width (mm) | 33 |
| Bearing number | F18037 |
| Bore Diameter (mm) | 85 |
| Outer Diameter (mm) | 160 |
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16



F18037 PDF download