- Loyal
- F18032
F18032 Bearing | Loyal
| F18032 interchange Fersa F18032 | |
| F18032 cross reference Fersa F18032 | |
| F18032 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | F18032 |
| D | 90 mm |
| d | 50 mm |
| B | 20 mm |
| Size (mm) | 50x90x20 |
| Width (mm) | 20 |
| Bearing number | F18032 |
| Bore Diameter (mm) | 50 |
| Outer Diameter (mm) | 90 |
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16



F18032 PDF download