- Loyal
- F18019
F18019 Bearing | Loyal
| F18019 interchange Fersa F18019 | |
| F18019 cross reference Fersa F18019 | |
| F18019 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | F18019 |
| D | 59 mm |
| d | 25 mm |
| B | 17,5 mm |
| Size (mm) | 25x59x17.5 |
| Width (mm) | 17,5 |
| Bearing number | F18019 |
| Bore Diameter (mm) | 25 |
| Outer Diameter (mm) | 59 |
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8



F18019 PDF download