- Loyal
- F18018
F18018 Bearing | Loyal
| F18018 interchange Fersa F18018 | |
| F18018 cross reference Fersa F18018 | |
| F18018 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | F18018 |
| D | 62,02 mm |
| d | 25 mm |
| B | 17,5 mm |
| Size (mm) | 25x62.02x17.5 |
| Width (mm) | 17,5 |
| Bearing number | F18018 |
| Bore Diameter (mm) | 25 |
| Outer Diameter (mm) | 62,02 |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000



F18018 PDF download