- Loyal
- KZK 18x24x13,3
KZK 18x24x13,3 Bearing | Loyal
| KZK 18x24x13,3 interchange NBS KZK 18x24x13,3 | |
| KZK 18x24x13,3 cross reference NBS KZK 18x24x13,3 | |
| KZK 18x24x13,3 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KZK 18x24x13,3 |
| Fw | 18 mm |
| Ew | 24 mm |
| Bc | 13,3 mm |
| Weight | 0,0124 Kg |
| Bearing number | KZK 18x24x13,3 |
| Bore Diameter (mm) | 18 |
| Outer Diameter (mm) | 24 |
| Basic dynamic load rating (C) | 9 kN |
| Basic static load rating (C0) | 10,7 kN |
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



KZK 18x24x13,3 PDF download