- Loyal
- KZK 18x22x24
KZK 18x22x24 Bearing | Loyal
| KZK 18x22x24 interchange NBS KZK 18x22x24 | |
| KZK 18x22x24 cross reference NBS KZK 18x22x24 | |
| KZK 18x22x24 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KZK 18x22x24 |
| Fw | 18 mm |
| Ew | 22 mm |
| Bc | 24 mm |
| Weight | 0,0072 Kg |
| Bearing number | KZK 18x22x24 |
| Bore Diameter (mm) | 18 |
| Outer Diameter (mm) | 22 |
| Basic dynamic load rating (C) | 10,1 kN |
| Basic static load rating (C0) | 17,2 kN |
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4



KZK 18x22x24 PDF download