- Loyal
- KZK 16x21x10
KZK 16x21x10 Bearing | Loyal
| KZK 16x21x10 interchange NBS KZK 16x21x10 | |
| KZK 16x21x10 cross reference NBS KZK 16x21x10 | |
| KZK 16x21x10 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KZK 16x21x10 |
| Fw | 16 mm |
| Ew | 21 mm |
| Bc | 10 mm |
| Weight | 0,0058 Kg |
| Bearing number | KZK 16x21x10 |
| Bore Diameter (mm) | 16 |
| Outer Diameter (mm) | 21 |
| Basic dynamic load rating (C) | 8,8 kN |
| Basic static load rating (C0) | 9,8 kN |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8



KZK 16x21x10 PDF download