- Loyal
- KZK 15x21x10
KZK 15x21x10 Bearing | Loyal
| KZK 15x21x10 interchange NBS KZK 15x21x10 | |
| KZK 15x21x10 cross reference NBS KZK 15x21x10 | |
| KZK 15x21x10 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KZK 15x21x10 |
| Fw | 15 mm |
| Ew | 21 mm |
| Bc | 10 mm |
| Weight | 0,0085 Kg |
| Bearing number | KZK 15x21x10 |
| Bore Diameter (mm) | 15 |
| Outer Diameter (mm) | 21 |
| Basic dynamic load rating (C) | 8,4 kN |
| Basic static load rating (C0) | 10,5 kN |
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8



KZK 15x21x10 PDF download