- Loyal
- KZK 15x19x10
KZK 15x19x10 Bearing | Loyal
| KZK 15x19x10 interchange NBS KZK 15x19x10 | |
| KZK 15x19x10 cross reference NBS KZK 15x19x10 | |
| KZK 15x19x10 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KZK 15x19x10 |
| Fw | 15 mm |
| Ew | 19 mm |
| Bc | 10 mm |
| Weight | 0,006 Kg |
| Bearing number | KZK 15x19x10 |
| Bore Diameter (mm) | 15 |
| Outer Diameter (mm) | 19 |
| Basic dynamic load rating (C) | 7,2 kN |
| Basic static load rating (C0) | 8,4 kN |
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000



KZK 15x19x10 PDF download