- Loyal
- KZK 15,2x22,2x12
KZK 15,2x22,2x12 Bearing | Loyal
| KZK 15,2x22,2x12 interchange NBS KZK 15,2x22,2x12 | |
| KZK 15,2x22,2x12 cross reference NBS KZK 15,2x22,2x12 | |
| KZK 15,2x22,2x12 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KZK 15,2x22,2x12 |
| Fw | 15,2 mm |
| Ew | 22,2 mm |
| Bc | 12 mm |
| Weight | 0,0115 Kg |
| Bearing number | KZK 15,2x22,2x12 |
| Bore Diameter (mm) | 15,2 |
| Outer Diameter (mm) | 22,2 |
| Basic dynamic load rating (C) | 8,6 kN |
| Basic static load rating (C0) | 11,1 kN |
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
ZK311-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK311-32
SD: 2.00000000



KZK 15,2x22,2x12 PDF download