- Loyal
- 6213-2RS
6213-2RS Bearing | Loyal
| 6213-2RS interchange Fersa 6213-2RS | |
| 6213-2RS cross reference Fersa 6213-2RS | |
| 6213-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 6213-2RS |
| D | 120 mm |
| d | 65 mm |
| B | 23 mm |
| Size (mm) | 65x120x23 |
| Width (mm) | 23 |
| Bearing number | 6213-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 65 |
| Outer Diameter (mm) | 120 |
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8



6213-2RS PDF download