- Loyal
- 566/563
566/563 Bearing | Loyal
| 566/563 interchange ISO 566/563 | |
| 566/563 cross reference ISO 566/563 | |
| 566/563 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 566/563 |
| D | 127 mm |
| d | 69,85 mm |
| T | 36,512 mm |
| B | 36,17 mm |
| C | 28,575 mm |
| a | 8,1 mm |
| Size (mm) | 69.85x127x36.512 |
| Width (mm) | 36,512 |
| Bearing number | 566/563 |
| Bore Diameter (mm) | 69,85 |
| Outer Diameter (mm) | 127 |
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2



566/563 PDF download