- Loyal
- KZK 14x18x10
KZK 14x18x10 Bearing | Loyal
| KZK 14x18x10 interchange INA KZK 14x18x10 | |
| KZK 14x18x10 cross reference INA KZK 14x18x10 | |
| KZK 14x18x10 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KZK 14x18x10 |
| Fw | 14 mm |
| Ew | 18 mm |
| Bc | 10 mm |
| Weight | 4 Kg |
| Bearing number | KZK 14x18x10 |
| Bore Diameter (mm) | 14 |
| Outer Diameter (mm) | 18 |
| Basic dynamic load rating (C) | 7100 kN |
| Basic static load rating (C0) | 8500 kN |
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8



KZK 14x18x10 PDF download