- Loyal
- KZK 12x15x13
KZK 12x15x13 Bearing | Loyal
| KZK 12x15x13 interchange NBS KZK 12x15x13 | |
| KZK 12x15x13 cross reference NBS KZK 12x15x13 | |
| KZK 12x15x13 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KZK 12x15x13 |
| Fw | 12 mm |
| Ew | 15 mm |
| Bc | 13 mm |
| Weight | 0,0036 Kg |
| Bearing number | KZK 12x15x13 |
| Bore Diameter (mm) | 12 |
| Outer Diameter (mm) | 15 |
| Basic dynamic load rating (C) | 5,3 kN |
| Basic static load rating (C0) | 7,4 kN |
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4



KZK 12x15x13 PDF download