- Loyal
- KTW 202422
KTW 202422 Bearing | Loyal
| KTW 202422 interchange IKO KTW 202422 | |
| KTW 202422 cross reference IKO KTW 202422 | |
| KTW 202422 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KTW 202422 |
| Fw | 20 mm |
| Ew | 24 mm |
| Bc | 22 mm |
| Weight | 0,0146 Kg |
| Category | Bearings |
| Inventory | 0.0 |
| Product Group | B04144 |
| Bearing number | KTW 202422 |
| Manufacturer Name | IKO |
| Weight / Kilogram | 0 |
| Bore Diameter (mm) | 20 |
| Outer Diameter (mm) | 24 |
| Minimum Buy Quantity | N/A |
| Basic dynamic load rating (C) | 13,7 kN |
| Basic static load rating (C0) | 21,3 kN |
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8



KTW 202422 PDF download