- Loyal
- KTV 91214 EG
KTV 91214 EG Bearing | Loyal
| KTV 91214 EG interchange IKO KTV 91214 EG | |
| KTV 91214 EG cross reference IKO KTV 91214 EG | |
| KTV 91214 EG Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KTV 91214 EG |
| Fw | 9 mm |
| Ew | 12 mm |
| Bc | 14 mm |
| Weight | 0,0035 Kg |
| Bearing number | KTV 91214 EG |
| Bore Diameter (mm) | 9 |
| Outer Diameter (mm) | 12 |
| Basic dynamic load rating (C) | 4,44 kN |
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH210-31J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-31J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 15/16
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8



KTV 91214 EG PDF download