- Loyal
- KTV 91211,5 EG
KTV 91211,5 EG Bearing | Loyal
| KTV 91211,5 EG interchange IKO KTV 91211,5 EG | |
| KTV 91211,5 EG cross reference IKO KTV 91211,5 EG | |
| KTV 91211,5 EG Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KTV 91211,5 EG |
| Fw | 9 mm |
| Ew | 12 mm |
| Bc | 11,5 mm |
| Weight | 0,0028 Kg |
| Bearing number | KTV 91211,5 EG |
| Bore Diameter (mm) | 9 |
| Outer Diameter (mm) | 12 |
| Basic dynamic load rating (C) | 3,9 kN |
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8



KTV 91211,5 EG PDF download