- Loyal
- KTV 182321 EG
KTV 182321 EG Bearing | Loyal
| KTV 182321 EG interchange IKO KTV 182321 EG | |
| KTV 182321 EG cross reference IKO KTV 182321 EG | |
| KTV 182321 EG Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KTV 182321 EG |
| Fw | 18 mm |
| Ew | 23 mm |
| Bc | 21 mm |
| Weight | 0,0164 Kg |
| Bearing number | KTV 182321 EG |
| Bore Diameter (mm) | 18 |
| Outer Diameter (mm) | 23 |
| Basic dynamic load rating (C) | 14,4 kN |
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8



KTV 182321 EG PDF download