- Loyal
- KTV 141816,5 EG
KTV 141816,5 EG Bearing | Loyal
| KTV 141816,5 EG interchange IKO KTV 141816,5 EG | |
| KTV 141816,5 EG cross reference IKO KTV 141816,5 EG | |
| KTV 141816,5 EG Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KTV 141816,5 EG |
| Fw | 14 mm |
| Ew | 18 mm |
| Bc | 16,5 mm |
| Weight | 0,0082 Kg |
| Bearing number | KTV 141816,5 EG |
| Bore Diameter (mm) | 14 |
| Outer Diameter (mm) | 18 |
| Basic dynamic load rating (C) | 9,18 kN |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8



KTV 141816,5 EG PDF download