- Loyal
- 43125/43312
43125/43312 Bearing | Loyal
| 43125/43312 interchange ISO 43125/43312 | |
| 43125/43312 cross reference ISO 43125/43312 | |
| 43125/43312 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 43125/43312 |
| D | 79,375 mm |
| d | 31,75 mm |
| T | 25,4 mm |
| B | 24,074 mm |
| C | 17,462 mm |
| a | 2 mm |
| Size (mm) | 31.75x79.375x25.4 |
| Width (mm) | 25,4 |
| Bearing number | 43125/43312 |
| Bore Diameter (mm) | 31,75 |
| Outer Diameter (mm) | 79,375 |
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8



43125/43312 PDF download