- Loyal
- 21312VK
21312VK Bearing | Loyal
| 21312VK interchange SNR 21312VK | |
| 21312VK cross reference SNR 21312VK | |
| 21312VK Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 21312VK |
| D | 130,000 mm |
| d | 60,000 mm |
| B | 31,000 mm |
| C | 31,000 mm |
| Size (mm) | 60x130x31 |
| Width (mm) | 31,000 |
| Bearing number | 21312VK |
| Bore Diameter (mm) | 60,000 |
| Outer Diameter (mm) | 130,000 |
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8



21312VK PDF download