- Loyal
- 21312VCSJ
21312VCSJ Bearing | Loyal
| 21312VCSJ interchange Timken 21312VCSJ | |
| 21312VCSJ cross reference Timken 21312VCSJ | |
| 21312VCSJ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 21312VCSJ |
| D | 130 mm |
| d | 60 mm |
| B | 31 mm |
| C | 31 mm |
| R | 2 mm |
| Da | 118 mm |
| da | 76 mm |
| Size (mm) | 60x130x31 |
| Width (mm) | 31 |
| Bearing number | 21312VCSJ |
| Bore Diameter (mm) | 60 |
| Outer Diameter (mm) | 130 |
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8



21312VCSJ PDF download