- Loyal
- 7317 CDF
7317 CDF Bearing | Loyal
| 7317 CDF interchange ISO 7317 CDF | |
| 7317 CDF cross reference ISO 7317 CDF | |
| 7317 CDF Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7317 CDF |
| D | 180 mm |
| d | 85 mm |
| a | 5,5 mm |
| B1 | 82 mm |
| Size (mm) | 85x180x82 |
| Width (mm) | 82 |
| Bearing number | 7317 CDF |
| Angle (α) | 15 ° |
| Bore Diameter (mm) | 85 |
| Outer Diameter (mm) | 180 |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8



7317 CDF PDF download