- Loyal
- NNU6014 V
NNU6014 V Bearing | Loyal
| NNU6014 V interchange ISO NNU6014 V | |
| NNU6014 V cross reference ISO NNU6014 V | |
| NNU6014 V Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NNU6014 V |
| D | 110 mm |
| d | 70 mm |
| B | 71 mm |
| C | 71 mm |
| Size (mm) | 70x110x71 |
| Width (mm) | 71 |
| Bearing number | NNU6014 V |
| Bore Diameter (mm) | 70 |
| Outer Diameter (mm) | 110 |
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16



NNU6014 V PDF download