- Loyal
- NNU6014
NNU6014 Bearing | Loyal
| NNU6014 interchange ISO NNU6014 | |
| NNU6014 cross reference ISO NNU6014 | |
| NNU6014 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NNU6014 |
| D | 110 mm |
| d | 70 mm |
| B | 71 mm |
| C | 71 mm |
| Size (mm) | 70x110x71 |
| Width (mm) | 71 |
| Bearing number | NNU6014 |
| Bore Diameter (mm) | 70 |
| Outer Diameter (mm) | 110 |
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4



NNU6014 PDF download