- Loyal
- KTV 101412,5 EG
KTV 101412,5 EG Bearing | Loyal
| KTV 101412,5 EG interchange IKO KTV 101412,5 EG | |
| KTV 101412,5 EG cross reference IKO KTV 101412,5 EG | |
| KTV 101412,5 EG Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KTV 101412,5 EG |
| Fw | 10 mm |
| Ew | 14 mm |
| Bc | 12,5 mm |
| Weight | 0,0048 Kg |
| Bearing number | KTV 101412,5 EG |
| Bore Diameter (mm) | 10 |
| Outer Diameter (mm) | 14 |
| Basic dynamic load rating (C) | 5,59 kN |
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4



KTV 101412,5 EG PDF download